Classic Strat Humbucker
Ten przetwornik został skonstruowany i zbudowany specjalnie z myślą o gitarzystach, którzy chcieliby w swoich Stratocasterach wstawić pod mostek humbuckera a jednocześnie nie tracić możliwości brzmieniowych jakie daje oryginalnie znajdujący się tam singiel. Classic Strat Humbucker doskonale spełnia to zadanie gdyż jest zbudowany z dwóch singli Classic Strat zamontowanych na wspólnej podstawie. W podstawowej konfiguracji elektrycznej pracuje jak humbucker ze wszystkimi tego konsekwencjami (brak brumu, pełne, mięsiste a jednocześnie dynamiczne brzmienie). Po rozłączeniu na singla nie brzmi jednak jak połowa humbuckera (co zawsze jest jednak tylko namiastką brzmienia singla) lecz jak prawdziwy singiel. Doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy gitar z układem przetworników Stratocastera jak również dla tych, którzy z rozłączonego humbuckera chcą uzyskać brzmienie naprawdę singlowe.
Magnesy AlNiCo5. Rezystancja 12kOhm.
Cena: 380 zł
Próbki dźwiękowe
Próbki dźwiękowe singli Classic Strat Single Coil (mp3). Próbki zostały nagrane na dwóch gitarach - Fender Stratocaster (Made in Japan) oraz Squier Affinity. Próbki nagrał Piotr Szymański w studiu Witolda Świecha w Olsztynie. Firma Merlin2 Pickups dziękuje Piotruni i Wituni :)
Próbki zostały nagrane gitarą Charvel Custom Strat, MultiFX ZOOM 505II, z którego pochodzi symulacja lampy, EQ, oraz Delay. Fx został bezpośrednio podpięty do wejścia nagrywania.
Próbki są dostępne dzięki uprzejmości pana Sławomira Urbana z Poznania.
Classic Strat Clean FX Neck |
Classic Strat Clean Neck |
Classic Strat Drive Neck |
Poniżej znajdują się próbki dźwiękowe przetworników Classic Strat Single Coil oraz Classic Strat Humbucker. Wszystkie próbki zostały wyjęte z koncertu zespołu dePolis zarejestrowanego w jednym z olsztyńskich pubów. Nagrań dokonano bez żadnych przygotowań, z marszu - mikrofon na stoliku + Minidisk. Próbki nie zostały poddane żadnej obróbce. Są żywcem wycięte z nagrania. Sądzę, że tego typu próbki są najbardziej wiarygodne gdyż pokazują jak przetworniki sprawują się "w walce" czyli podczas koncertu na scenie. Jak wiadomo na scenie panują najtrudniejsze warunki techniczne. Dlatego też można śmiało założyć, że jeśli przetworniki sprawdziły się w takiej sytuacji to bez problemu sprawdzą się też na próbach i w studiu.
Zespół dePolis wystąpił w składzie:
Piotr Kulawczuk - bas (Fender Jazz Bass + Ashdown amplification),
Marek Matyjewicz - drums (jakiś dobry Premier),
Rafał Gajewski - voc + Korg Triton Pro,
Piotr Szymański - gitara.
Sprzęt gitarowy w nagraniach: Fender Stratocaster (made in Japan) 2 x Classic Strat Single Coil, 1 x Classic Strat Humbucker Merlin2 Pickups, Peavey Classic 50 2x12", kolumna BOX 2x12" Vintage. Efekty: Wah FX 17 Digitech, Electro-Harmonix Electric Mistress De Luxe with Matrix (ufff), XP 200 Modulator Digitech (głównie chorusy) oraz nieznana ilość piwa. Przestery i reverby z pieca.
Wymiary i instrukcja montażu
Zobacz:
lub pobierz: